Elementowi, z reguły metalowemu, przed trafieniem do komory malarskiej nadaje się ładunek elektryczny. W komorze zostaje rozpylony na jego powierzchnie proszek o przeciwnym ładunku, który przylega do powierzchni. Zastosowanie mają w tym przypadku zasady fizyki, a dokładnie elektrostatyka, która nie tylko zapewnia przyleganie ale też sprawia, że cząsteczki farby pokrywają element w sposób równomierny i uporządkowany. Następnie malowany element poddawany jest działaniu wysokiej temperatury (140–200 °C) co prowadzi do stopienia i polimeryzacji farby.

Uzyskana w ten sposób warstwa o grubości od 20 do nawet 100 μm zapewnia wysoką odporność na korozję, działanie środków chemicznych, skrajne temperatury oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Efekt ten uzyskuje się nie tylko bezpiecznie, bez użycia toksycznych rozpuszczalników, ale i wydajnie. Niewykorzystany proszek, zasysany jest dyszami z komory malarskiej, do ponownego wykorzystania.
Posiadamy malarnie taśmową Ideal-Line z obiegiem zamkniętym. W punkcie startowym elementy są wieszane na linii malarskiej by, po pokonaniu wszystkich etapów procesu malowania, wrócić w to samo miejsce, gdzie są ściągane. Taki system w połączeniu z automatem natryskowym pozwala na optymalne malowanie dużych powierzchni nawet do wymiarów: 220x60x600 centymetrów. Oferujemy szeroką gamę kolorów zgodnie z paletą RAL w różnych rodzajach wykończenia powłok: mat, półmat, połysk, struktura.